Народні методи лікування варикозу при вагітності

1. Лимон

У складі лимона у великій кількості міститься лимонна кислота, але крім цього, цей корисний фрукт містить також безліч вітамін (C, A, B1, B2, D і P, який міститься тільки в цитрусових). Також у складі лимона є мінеральні солі, вкрай необхідні для організму. Такий багатий хімічний склад робить лимон найціннішим продуктом хар чування, унікальним лікувальним і косметичним засобом. У народній медицині використовуються антисептичні властивості лимона - ще в Давньому Єгипті розрізаний навпіл лимон прикладали до місця укусу скорпіона. Рекомендовано регулярне вживання в їжу соку лимона при захворюваннях шлунково-кишкового тракту, атеросклерозі, сечокам'яній хворобі, лихоманці, геморої і порушенні обміну речовин.

Лікування варикозного розширення вен під час вагітності можна здійснювати обмеженою кількістю засобів, лимон входить до їх складу. Для профілактики і зняття симптоматики захворювання введіть у свій раціон цей корисний цитрус. Крім цього, завдяки прийому лимона, пройде нудота і блювота, зазвичай проявляються при токсикозі.

2. Морква

Безперечна користь морквяного соку в тому, що він сприяє поліпшенню травлення, зміцнює імунітет, допомагає позбутися зайвих кілограмів і нормалізувати обмін речовин. Морквяний сік надзвичайно багатий каротином (вітаміном A), який міститься в ньому в природному вигляді. Саме тому регулярне вживання морквяного соку в їжу позитивним чином позначається на всьому організмі, нормалізує його життєдіяльність і підвищує імунітет, поліпшує структуру зубів, травлення і підвищує апетит. Крім каротину, в морквяним соку у великій кількості містяться вітаміни B, C, D, E і K, а також велику кількість корисних мінеральних речовин, таких як фосфор, натрій, магній, кальцій, калій і залізо. Надзвичайно корисним буде вживання морквяного соку при дерматитах, сухий і проблемній шкірі. Звичайно ж, не можна забути і про позитивний ефект, який чинить морква на гостроту зору.

Якщо вас турбує варикозне розширення вен в період вагітності, то до вибору методів лікування необхідно підходити вкрай обережно. Народна медицина рекомендує в такому випадку пити сік моркви (бажано дикої). Якщо перебіг вагітності ускладнене, то рекомендовано також приймати в їжу насіння і коренеплоди моркви.

3. Кінський каштан

Основним застосуванням в народній медицині препаратів кінського каштана є лікування застою венозної крові, найчастіше це рослина використовується проти геморою і варикозного розширення вен. Препарати рослини володіють властивістю знижувати згортання крові, зміцнювати стінки капілярів, перешкоджають утворенню і сприяють розсмоктуванню тромбів. Народна медицина рекомендує застосовувати препарати кінського каштану при спазмах судин, геморої, хронічних розладах травлення, порушеннях секреції жовчі, ревматизмі, подагрі, ішіасі, при тромбофлебіті і варикозному розширенні вен. Регулярне застосування препаратів каштану сприяє поступовому підвищенню рівня цукру в крові, що надзвичайно корисно при діабеті. У препаратах рослини містяться антиоксиданти, мінерали і вітаміни, що запобігають розвиток багатьох хвороб і роблять благотворний вплив на здоров'я.

При варикозі народна медицина рекомендує застосування настойки плодів або квіток кінського каштана. Роздроблені плоди або квітки (30 г) залийте 0,3 літра горілки і дайте настоятися в темному місці протягом семи днів. Коли ліки настоюється, його необхідно періодично збовтувати. Проціджене ліки приймати тричі на день перед прийомом їжі по 30 крапель. Особливо це засіб рекомендовано в післяопераційний період, а також для вагітних і вже народили. Крім цього засобу, можна застосовувати крему, виготовлені на основі кінського каштану. Ці крему володіють протинабрякову та протизапальну дію.

4. Мазь при варикозному розширенні вен

Серед рецептів народної медицини є й мазь, рекомендована при варикозі. Підготуйте збір трав з трав чистотілу і буркуну, листя евкаліпта, коріння кульбаби і горця зміїного, квіток ромашки, конюшини та календули, насіння льону і листя м'яти. Всі компоненти беруться в однакових пропорціях. Три столові ложки збору залийте 100 мл гарячої води і доведіть до кипіння. Варіть зілля протягом п'яти хвилин, періодично помішуючи. Отриманий засіб змішайте зі свинячим або борсуковим розтопленим жиром і рослинним маслом (по 75 г кожного компонента), остудіть і зберігайте в холодильнику.

Наносити цю мазь необхідно досить товстим шаром по всій ураженій області, після чого покрити мазь декількома шарами марлі і поліетиленом, забинтувати. Таку пов'язку необхідно міняти тричі протягом дня.

5. Лікувальні примочки

Приготування розчину для примочки при варикозі аналогічно приготуванню мазі. Трав'яний збір аналогічно попередньому рецепту, але пропорції дещо інші. На дві столові ложки збору необхідно 250 мл води. Складену в 6 шарів марлю віджати і накласти на уражене місце. Після цього компрес зафіксувати бинтом, попередньо накривши поліетиленом. Зміна компресу - кожні 9 - 11 годин.

6. Загальні рекомендації з профілактики та лікування варикозу при вагітності

Найчастіше ризику розвитку варикозу при вагітності можна уникнути, якщо слідувати декільком нескладним рекомендаціям, а саме:

  • весь період вагітності потрібно якомога більше рухатися

  • уникайте пози, в якій сидите, закинувши одну ногу на іншу

  • спите краще на боці, а ноги під час сну укладайте на височину

  • підбирайте максимально зручне взуття, на низькому каблуці

  • застосовуйте компресійне бинтування еластичними бинтами, носіть компресійні колготки для вагітних

  • практикуйте прийоми самомасажу і вправи лікувальної фізкультури, спрямовані на зміцнення ножних м'язів.

Якщо під час вагітності у вас розвивається варикоз, не варто панікувати. Найчастіше він пройде самостійно, не вимагаючи додаткового лікування. Приймаючи рішення про використання одного з засобів народної медицини, обов'язково проконсультуйтеся зі своїм гінекологом і флебологом - при вагітності тактика лікування варикозного розширення вен має свої особливості.