Схожі статті

Варикозна хвороба вен малого таза.

Зв'язок між маткової гемодинамікою і болями в області таза була встановлена ??вперше в середині минулого сторіччя. Однак загальновизнаний медичний термін варикозна хвороба вен малого таза з'явився тільки в 1975 році. Дане захворювання є практично невидимою для фахівців патологією, але є досить серйозним порушенням, здатним викликати у пацієнтки ряд неприємних симптомів. Серед них найбільш часто зустрічається поява сильних болів, порушення менструального циклу, а також венозний тромбоз і тромбоемболія.

Венозна система малого таза описана вченими дуже давно, однак тільки в останні кілька десятиліть вона стала вивчатися більш детально. Досі патогенез венозного повнокров'я повністю не вивчений. Фахівцями виділено дві форми варикозного розширення вен: первинне і вторинне. Основну роль в первинному патогенезі відіграє недостатність вен яєчників. Таке порушення може бути як вродженим, так і набутим. Воно стає причиною рефлюксу (зворотного відтоку) крові і призводить до збільшення тиску в венах малого таза.

Придбана недостатність виникає при наявності змін в гонадной або лівої ниркової вени. Патологія, як правило, виникає під час статевого дозрівання або на тлі порушень в роботі ниркових вен. Стан пацієнток найчастіше оцінюється як стабільний, проте воно може погіршуватися в період вагітності і з віком.

Захворювання не має яскраво вираженої симптоматики, найчастіше пацієнтки при виникненні варикозної хвороби скаржаться на що посилюється з часом больовий синдром в області тазу , на який негативний вплив робить тривалі навантаження та перегрівання. У таких пацієнток може виникати діаспорян (біль при статевому акті), що стає причиною розвитку боязні статевих стосунків. Передменструальний синдром у жінок яскраво виражений. Супутніми патологіями є варикозне розширення вен промежини і області сідниць.

Ці ознаки, хоча і не є особливо небезпечними, здатні привести до сімейних проблем, і, як наслідок, до розвитку психозів. Складність діагностування захворювання ставати причиною відсутності кваліфікованої допомоги пацієнтці, яка направляється на обстеження до сексопатолога і психіатра.

Найбільш якісним методом діагностування варикозної хвороби вен малого таза є ультрасонографія. Пацієнтці призначається трансвагинальное дослідження дозволяє отримати найбільш чітку картину.

Крім цього, діагностику захворювання проводять за допомогою селективної оварікографіі та комп'ютерної томографії, яка необхідна для уточнення діагнозу і виявлення інших можливих патологій.


Цей метод дозволяє виявити варикозне розширення вен в області матки і в яєчниках.

Лікування варикозного розширення вен найчастіше зводиться до усунення симптомів захворювання. Для цього необхідна нормалізація умов праці та зниження фізичних навантажень. Кілька полегшити стан пацієнтки дозволить дієта, що включає вживання овочів і фруктів. При цьому рекомендується повністю виключити з раціону гостру їжу і алкоголь. Хороші результати дає щоденний прийом контрастного душу, спрямованого на область промежини. Поліпшити евакуацію крові з області малого тазу допоможе дихальна гімнастика, основним вправою є виконання глибоких вдихів і видихів, в яких задіяні м'язи передньої черевної стінки.

Після додаткового обстеження призначається прийом флебопротекторов, при сильному больовому синдромі рекомендується прийом протизапальних лікарських препаратів та гестагенсодержащих засобів.

Стійкі болі є показанням для хірургічного втручання, яке дозволяє ліквідувати патологічні процеси в гонадних венах. Операція може бути виконана за допомогою лапароскопії, відкритим способом або рентгеноваскулярним методом. Найкращі результати дає емболізація вен яєчників. Ефективність процедури підвищується за допомогою спеціального препарату, що вводиться при її виконанні.

При відсутності лікування і недотриманні рекомендацій фахівців можливий розвиток ускладнень. Найбільш поширеними проблемами, пов'язаними з наявністю варикозної хвороби вен є маткові кровотечі. Крім цього у пацієнток розвиваються запальні захворювання матки і придатків, в деяких випадках в патологічний процес втягується і сечовий міхур. Слід скасувати, що ускладнення з'являються лише в 5% випадків.

Мала вивченість даної області не дозволяє усунути захворювання повністю. Необізнаність гінекологів і терапевтів призводить до відсутності своєчасної і правильної діагностики і народжує безліч міфів навколо варикозної хвороби вен малого таза.

Тепер же хотілося б згадати про таке важке захворювання, як інсульт, який вимагає не тільки серйозного лікування та догляду , але має величезне значення і подальша реабілітація після інсульту . І в цьому випадку професійну допомогу переоцінити практично неможливо. А тому хотілося б порекомендувати звернути увагу на пропозиції клініки Extramed, де готові здійснити повноцінний догляд і надати повний комплекс необхідних заходів для відновлення втраченого здоров'я в платному стаціонарі.