Рубрики
Новини медицини Діагноз Гінекологія Дерматологія Стоматологія Кардіологія Імунологія Офтальмологія Травматологія Онкологія Неврологія Гастроентерологія Ліки інструкції,відгуки
14 сен 16:33Переглядів: 359Діагноз
Варикозне розширення вен - лікування, симптоми, причини, фото

Класично, під словосполученням "варикозне розширення вен" мається на увазі безпосередньо варикозне розширення вен саме нижніх кінцівок. Але в загальне поняття варикозного розширення вен входить не тільки один цей діагноз. Існують також і варикозне розширення пищеводных вен, варикозне розширення вен у вагітних, а також варикозне розширення вен малого тазу. Останнє, до речі, зустрічається не тільки у жінок, але і в більшості своїй у сильної половини людства.
Варикозне розширення вен нижніх кінцівок
Цей підвид варикозного розширення вен самий широко поширений і найбільш відомий. Він є, у свою чергу, одним з трьох видів хронічної венозної недостатності. Це захворювання характеризується тим, що венозна мережа нижніх кінцівок втрачає свою здатність до перекачування крові з нижніх відділів у верхні, а також появою патологічних зворотних закидів невеликих об'ємів крові. Ці закидання крові з'являються як у вертикальному напрямку (у попередні і нижні ділянки вен), так і в горизонтальному (закидання здійснюються в допоміжну мережа вен).
Така неспроможність венозної системи відбувається по ряду причин. Серед них, як завжди, можна виділити як спадкові, так і такі причини, які виникли після впливу певних умов. Це і умови праці, які супроводжуються великими навантаженнями і тривалим стоянням, і впливу захворювань, і спадкові дефекти. Ці причини всі абсолютно різні, але приводять до одного і того ж ефекту - порушується нормальний хід крові по судинах. З'являються розширення вен нижніх кінцівок, видимі «звитості» судин і недостатність роботи венозних клапанів. У нормі ці клапани схожі по своїй роботі з клапанами серця: вони координують кровотік і створюють його односпрямоване рух. Ось тільки клапани вен займаються тим, що транспортують кров з нижніх відділів у верхні. Крім того, як і всі клапанні системи організму, клапани вен перешкоджають зворотному і патологічному току крові під час розслаблення серця.
При варикозному розширенні вен нижніх кінцівок клапани не можуть заважати крові текти в зворотному напрямку. Це відбувається з-за розширень самого відня. У свою чергу, відень зазвичай розширюється внаслідок впливу на неї підвищеного тиску в крові або завдяки порушень своєї структури. Клапани при варикозному розширенні вен кінцівок як би «розтягуються» в різні сторони і їх стулки не можуть зімкнутися. Природно кров спрямовується через з'явилося отвір і під дією сили тяжіння накопичується в нижніх відділах організму, а у разі варикозного розширення вен кінцівок - в окремих ділянках вен (зазвичай поруч з неспроможними клапанами). Великий об'єм крові поступово розтягує відня і вона стоншується. Таким же чином можуть активуватися обхідні вени - колатералі, які так само переповнюються кров'ю і стоншуються. Найчастіше саме деформовані варикозним розширенням поверхневі вени-колатералі і видно на кінцівках хворих.
Такі значні розширення вен і застій у них великої кількості крові призведе до «коронному» ускладнення і прояву варикозного розширення вен нижніх кінцівок - появи виразок на шкірі ніг, які отримали назву «трофічних». З'являються вони з-за того, що в області гомілки тиск застійних обсягів крові найбільше. Внаслідок цього найдрібніші типи вен - венули стають вкрай проникними, і рідка частина крові (плазма) виходить у простір, що оточує венулу. У цьому місці буде розвиватися значний набряк і порушується живлення навколишніх тканин. В результаті з'являються ті самі виразки.
У варикозного розширення вен є два підтипи, згідно венах, які уражаються: первинні і вторинні варикозні розширення вен нижніх кінцівок. При наявності первинного варикозного розширення вен нижніх кінцівок пошкоджуються тільки поверхневі вени. Вторинне варикозне розширення вен нижніх кінцівок супроводжується пошкодженням саме глибоких вен. До речі, саме вторинний варіант ураження є спадковим і виникає через вроджену порушеної структури клапанів.
Існують наступні стадії варикозного розширення вен:
- Варикозне розширення поверхневих вен, розташованих під шкірою або всередині шкіри і не супроводжується наявністю патологічних скидів крові
- Варикозне розширення сегментів окремих вен зі скиданням з поверхневих венах чи венах колатералях
- Поширене варикозне розширення вен, що супроводжується скиданням у поверхневих венах чи венах колатералях
- Поширене варикозне розширення вен з патологічним скиданням по глибоких венах

Варикозне розширення вен тазу
Варикозне розширення вен тазу проявляється як у чоловіків, так і у жінок. У жінок від варикозного розширення вен тазу найчастіше страждають яєчникові вени, а у чоловіків варикозне розширення вен вражає вени сім'яних канатиків. Саме варикозне розширення вен у чоловіків є вкрай непередбачуваним захворюванням. При запущених стадіях воно може призвести до повного безпліддя чоловіки.
Як і у всіх підтипів даного захворювання, у варикозного розширення вен тазу є наступні причини його виникнення: вірогідна неспроможність венозних клапанів, порушення «прокачування» крові по судинах і її застої, подальша активація допоміжної мережі судин, для забезпечення транспорту крові в обхід ділянок застою.
В ході певних проблем яєчникові вени або вени сім'яного канатика не можуть виконувати необхідні обсяги прокачування крові в наступні судини. В результаті цього в певних ділянках кров не транспортується, а застоюється і накопичується. Великі обсяги крові тиснуть на судинну стінку вен і розширюють її. Але у вен є один секрет - вони забезпечені додатковою системою помічників - вен-колатералей. Ці вени працюють як запасні шляхи в людському організмі. За ним застояна кров спрямовується по своєму колу, обходячи непрацюючі ділянки основних вен. Але ці вени-помічники ще більш тонкі, ніж основні вени. А значить, через якийсь час розширюються і вони. І проявляються ознаки варикозного розширення вен тазу.
Як вже згадувалося вище, варикозне розширення вен тазу є небезпечним для обох статей завдяки тому, що може бути причиною безпліддя. Зараз вважається, що варикозне розширення вен тазу у жінок - це захворювання, яке має свої передумови ще у внутрішньоутробному розвитку. Якщо бути точніше, вважається, що варикозне розширення вен тазу з'являється із-за вроджених дефектів еластичності венозного апарату. Швидше за все, ці дефекти є наслідком вродженої нездатності організму виробляти певні сорти колагену, який і входить до складу стінки вени та забезпечує її еластичність.
Тому етіологічних причин варикозного розширення вен малого тазу у жінок немає. Але існують фактори - передумови, які при певному і тривалому впливі можуть викликати появу варикозного розширення вен малого таза в жінки. Зазвичай це робота, де жінка змушена перебувати тривалий час у вертикальному положенні, праця у важких фізичних умовах, велика кількість вагітностей і пологів, гінекологічні захворювання, а також можливий вплив гормональної терапії і оральних контрацептивів.
Серед клінічних проявів варикозного розширення вен малого тазу у жінок виділяють два підвиди: перший - це варикозне розширення вен вульви, промежини і варикозне розширення вен матки. Другим варіантом варикозного розширення вен малого тазу є синдром, що супроводжується венозним полнокровием малого тазу.
У чоловіків варикозне розширення вен проявляється появою так званого варикоцеле. Воно з'являється з-за того, що в яєчковій вені з'являється зворотний хід крові. Цей зворотний хід потрапляє в гроздевидное венозне сплетення яєчка і спрямовується в загальну клубову вену.
Найчастіше зворотний хід крові при варикоцеле у чоловіків виникає з-за того, що звужується просвіт ниркової вени або в ній підвищується тиск, що і стимулює появу цього патологічного перебігу. Ниркова вена при варикозному розширенні вен сім'яного канатика може звужуватися з-за можливих рубцевих процесів або при її неправильному розташуванні позаду аорти. Також зворотний хід і варикозне розширення вен сім'яного канатика може викликати і подібні зміни (стеноз або підвищений кров'яний тиск) до загальної клубової вени.
Варикозне розширення вен стравоходу
Варикозне розширення пищеводных вен має дещо інші причини, порівняно з варикозним розширенням вен нижніх кінцівок. Крім того, воно ніколи не з'являється сама по собі і йде в комплексі з таким захворюванням як портальна гіпертензія . Все це відбувається з-за того, що в ряді певних причин в системі ворітної вени (яка виходить з печінки) підвищується градієнт тиску.
Стравохідні вени згідно своєї анатомії пов'язані з ворітної веною печінки, і коли підвищується тиск там, то ця доля не омине і стравохідні вени. Надмірний тиск призводить до розтягування венозної стінки. На відміну від артерій, вени хоч і мають м'язову стінку, але розвинена вона набагато слабкіше, ніж така у артерій. Тому довго справлятися з тиском вони не можуть. Через якийсь час вени стоншуються, стають крихкими. Тому в будь-який момент вони можуть порватися. А так як в цих судинах знаходиться більша кількість крові, то подібні кровотечі з уражених варикозним розширенням вен характеризуються великими втратами обсягів крові і можуть призвести до смерті.
Також варикозне розширення вен стравоходу може з'являтися при ситуаціях, що характеризуються їх здавленням. Це може з'явитися при здавленні стравоходу пухлиною.
Самим вірним клінічним симптомом варикозного розширення вен будуть кровотечі. Вони можуть з'явитися раптово, без будь-якого попереднього погіршення стану. Ці кровотечі можуть також проявитися при ситуаціях, де хворий варикозним розширенням вен може ненавмисно натужиться. Крім того, підйом вантажів теж може призвести до надриву варикозно розширених вен стравоходу і подальшого кровотечі. Високий артеріальний тиск, особливо його скачки, також вкрай небезпечні для хворих з судинами стравоходу, ураженими варикозним розширенням вен.
У деяких хворих своєрідним «маячком» майбутнього кровотечі може бути відчуття, яке найбільше буде нагадувати лоскотання. Це «лоскотання» буде супроводжуватися особливою кислувато-солонуватий смак у роті. А потім, ці провісники зміняться рясною блювотою кров'ю. Найчастіше вона яскраво-червоного кольору, іноді може бути «кольору кавової гущі». Колір крові при розриві варикозно розширених вен стравоходу буде залежати від того, вени якого відділу стравоходу вражені варикозним розширенням вен.
Якщо крововтрата при варикозному розширенні вен стравоходу має великі обсяги, то вона буде йти в парі зі слабкістю і запамороченням. Також хворі можуть скаржитися на поступове потемніння в очах» або втрату чутливості в кінцівках. Зазвичай хворі з такими кровотечами вкрай неспокійні, вони відчувають своєрідний «страх смерті».
Варикозне розширення вен стравоходу може розвиватися зовсім по-різному. Воно може розвинутися дуже швидко, блискавично, так і розвиватися протягом довгого часу. Цікаво, що хворі, у яких є ризик кровотечі з великою і можливо летальної втратою крові можуть відчувати деякі «провісники»- протягом декількох днів до кровотечі вони зазначають появу характерного здавлення в грудях.
І блискавичний розвиток, і тривалий прояв варикозного розширення вен стравоходу є небезпечними для життя хворих. При блискавичній формі розвитку варикозного розширення вен стравоходу все відбувається дуже швидко і раптово. Часто, якщо напад кровотечі не купірується, то він приведе до смерті. Хворі з тривалими («повільними») формами варикозного розширення вен найчастіше навіть і не знають про свою хворобу до моменту кровотечі.

Варикозне розширення вен причини
Варикозне розширення вен - це категорія захворювань, які викликаються великою кількістю факторів. Тут грають роль і описані вище генетичні аспекти, і вплив гормонів (прийом певних речовин жінками, а також вагітність ), надлишок маси тіла і навантаження при більш високому зростанні людини. Також вже були описані викликають варикозне розширення вен особливості умов праці і життя (невідповідні конституції навантажувальні вправи, навантаження на ноги і перенесення таких тягарів, до яких організм не пристосований).
Крім цього вирішено виділяти фактори розвитку варикозного розширення вен, які можуть стати передумовами захворювання. Тобто при таких факторах варикозне розширення вен може, як і з'явитися, так і при належному спостереженні не розвинутися навіть в початкову стадію. Такі фактори прийнято називати сприятливими.
Саме сприяючими факторами є вищеописані вроджені недостатності клапанів вен і неспроможність стінки вени. При цих факторах ще в процесі розвитку плода відбувається збій і з цих пір не виробляються окремі типи складових стінки вени і клапанів.
Також є виробляють фактори розвитку варикозного розширення вен: сюди відносять захворювання і стани, які призводять до того, що в організмі і в судинах зростає рівень тиску. До захворювань відносять: ХОЗЛ (хронічна обструктивна хвороба легень, запори, ожиріння ). До станів відносять вагітності і важкі статичні навантаження.
Крім причин варикозного розширення вен необхідно розуміти основні причини, завдяки яким виникають ті чи інші клінічні прояви. Про ці причини по окремо вже було сказано, коли описувалися окремі підвиди варикозного розширення вен.
А ще, крім сприяючих факторів і викликають варикозне розширення вен, також є ще і фактори ризику. Це такі фактори, які збільшують можливість появи варикозного розширення вен: сюди відносять стани, характеризуються порушенням балансу між гормонами в організмі. Одночасно і фактором ризику і чинником, здатним спровокувати захворювання є вже описані вище вагітність, ожиріння та особливості життя і роботи.
Таким чином, стає зрозумілим, що окремі фактори можуть як збільшити шанси на захворюваність, так і безпосередньо викликати варикозне розширення вен. Все залежить лише від сили їх впливу, комбінації з іншими факторами і індивідуальних можливостей організму.
Головне патологічне ланка - це патологічний занедбаність крові (рефлюкс). У нормі кров йде по руслу від нижніх до верхніх відділів. Тобто вона протидіє впливу сили тяжіння. Цей феномен забезпечує серце і венозну систему, які підкачують» кров знизу вгору. Як вже описувалося вище, у венах є клапани, які заважають крові текти в не вигідному організму напрямку - зверху вниз. У нормі клапани закриваються на діастолі серця і не пускають кров назад.
При варикозному розширенні вен, клапани не закриваються на серцевого діастолі. Це виникає із-за різних причин: десь клапани дефектні вже з народження, а де-то вени самі розтягуються від впливу на них тиску (наприклад, при портальній гіпертензії). З-за неправильної роботи клапанів порушується кровообіг, з'являються закиди. Закидання залишають у венах непотрібні об'єми крові, які розтягують судини. Поступово розвивається вдруге підвищений тиск у венах. Тому причинно-наслідковий зв'язок варикозного розширення вен ще називають «замкнутим колом»: порушення принципів гемодинаміки при варикозному розширенні вен і причина і наслідок.
Варикозне розширення вен симптоми
Симптоми варикозного розширення вен безпосередньо залежать від його підвидів і рівнів розбито вен.
Так, при варикозному розширенні вен нижніх кінцівок солирующими будуть больові симптоми в ногах. Починаються вони з суб'єктивних відчуттів тяжкості, а потім, по мірі погіршення, переходять в біль. Важливо знати, що при легких ступенях варикозного розширення вен нижніх кінцівок біль може піти при зміні положення кінцівки або прийнятті хворим горизонтального положення. При запущених стадіях горизонтальне положення у хворих викликає ще більш сильні больові приступи. Спільно з больовими нападами йдуть і набряки. Найчастіше вони з'являються на ногах до кінця дня.
Ще одним яскравим симптомом будуть, звичайно, різні візуальні зміни вен: всілякі сукупності розширених «синюшним» вен, «зірочки» з судин і дрібні «покручені» вени.
На останніх стадіях виявляються виразки (причина їх виникнення описана вище) і судоми.
Для варикозного розширення вен тазу характерні болі в нижніх відділах живота. У жінок ці болі також супроводжуються появою неприємного виділень, а у чоловіків більше болю локалізуються в мошонці і яєчках, причому у них вони посилюються при фізичному навантаженні або збудженні.
У жінок варикозне розширення вен малого тазу погіршує звичайне протягом менструації: з'являються сильні болі, які раніше не спостерігалися, або порушується циклічність менструації. Також половина жінок з варикозним розширенням вен малого тазу може знайти у себе поява розширених вен в сідничної області, області промежини або на зовнішній поверхні стегна. Промежину і вульва стають вкрай болісними і чутливими.
При варикозному розширенні вен стравоходу головним симптомом є кровотеча. До появи кровотечі цей вид варикозного розширення вен практично нічим себе не проявляє. Саме в цьому полягає його небезпека.
У вагітних ознаки варикозного розширення вен схожі з такими при варикозному розширенні вен кінцівок. З'являються набряки, важкість у м'язах. На шкірі виявляються характерні варикозні ознаки. Особливістю буде те, що ці ознаки з'являться або значно прискоряться саме при вагітності жінки.
Варикозне розширення вен при вагітності
Не секрет, що вагітність - це важливе і водночас досить важке випробування в житті будь-якої жінки. Організм зазнає важких навантажень: і фізичним і психічним і гормональним. Тому досить часто у вагітної жінки може з'явитися варикозне розширення вен. Більш того, за сучасними дослідженнями виявлено, що з варикозним розширенням вен стикалася чи не кожна третя або друга жінка під час вагітності. Найчастіше у вагітної жінки варикозне розширення вен вражає саме вени ніг.
Так чим же зумовлена поява варикозного розширення вен під час вагітності? Вся справа в тому, що матка володіє здібностями до значного своєму розтягування. Під час вагітності, разом з поступово зростаючим плодом матка перевищує свої розміри у кілька разів. Зрозуміло, що такі зміни не проходять безслідно для організму. Важка і збільшена матка викликає підвищений внутрішньочеревний тиск, завдяки якому венах доводиться докладати великі зусилля, для того, щоб проштовхнути кров з нижніх відділів у верхні. Постійний вплив цього тиску на стінки вен поступово викличе їх розтягнення і нездатність більше прокачувати кров. З'являться застої і поступово розвинуться всі ознаки варикозного розширення вен.
Першими «дзвінками» варикозного розширення вен у вагітних буде поява незначних змін, які будуть відбуватися спочатку тільки в поверхневих венах. Це будуть так звані «зірочки» - характерні розширення у вигляді розширених і звивистих судин на ногах. Потім приєднаються біль і судоми в м'язах, які будуть прилежать до уражених варикозним розширенням вен судинах.
Крім того, при вагітності може збільшуватися і вага самої жінки, що так само викличе утруднення до прокачування крові у судинах, які звикли до звичайних навантажень. Так само при вагітності підвищується обсяг самої крові і судинах вже доводиться справлятися не з великими градієнтами тиску, а з великими об'ємами крові.
Тому вкрай важливо вагітній жінці займатися профілактикою і лікуванням варикозного розширення вен. Якщо у жінки до вагітності вже були перші прояви варикозного розширення вен, то їй необхідно спостерігатися у лікаря-флеболога і виконувати всі рекомендації, які будуть їм призначені. Так само спеціально для профілактики варикозного розширення вен у вагітних спеціально розроблені спеціальні еластичні бинти і панчохи, які призначаються жінці для постійного носіння. Ці пристосування чинять певний тиск на ділянки, уражені варикозним розширенням вен, і стають додатковим ланкою «помпи» - стимулюють вени прокачувати кров при її збільшенні обсягів або при збільшеному тиску.
Варикозне розширення вен лікування
Лікування варикозного лікування вен також залежить від варіантів прояви цієї хвороби.
При варикозному розширенні вен стравоходу хворому вводять судинозвужувальні препарати і проводять терапію, спрямовану на зупинку кровотечі. При великих втрачених обсягах крові проводять відновлення її об'єму в організмі. Якщо кровотеча неможливо зупинити за допомогою препаратів, то проводять хірургічне втручання. Воно полягає в тому, що у порожнину стравоходу на рівні ушкодження вводиться спеціальний зонд-балон, який після цього роздувається. Таким чином, він притискає пошкоджену ділянку і зупиняє кровотечу. Також можливі різні коагуляції кровоточивих варикозно розширених вен стравоходу: електричні і з допомогою криологического впливу.
При варикозному розширенні вен малого тазу у жінок важливо припинити патологічний струм по яичниковым венах. Це має на увазі під собою застосування, як медикаментів, так і різних хірургічних посібників. При варикозному розширенні вен жіночого малого тазу необхідно виконати три мети: відновити тонус стінки вени, поліпшити потік крові в правильному напрямку і поліпшити процеси харчування органів малого тазу. Призначаються венотоніки та препарати, антиагреганти. При сильних больових нападах показані препарати з протизапальною дією. Якщо больовий синдром не зникає при застосуванні знеболюючих, то це прямий шлях до оперативного посібника. Найчастіше варикозно розширена яєчникова вена закупорюється спеціальним емболом. Операція проводиться під контролем рентгену.
У чоловіків варикозне розширення вен малого тазу лікується тільки хірургічно. Проводиться перев'язка і перетин яїчкової вени. Ця маніпуляція перериває патологічний струм крові. Важливо пам'ятати, що чим раніше подібна операція буде виконана у чоловіка, тим вище будуть прогнози на відновлення функції ураженого яєчка.
Звичайно, методи лікування варикозно розширених вен при вагітності сильно обмежені самим станом жінки. Адже важливо призначаючи терапію жінці, не завдати шкоди її майбутній дитині. При варикозному розширенні вен вагітним пацієнткам найчастіше призначаються спеціальні мазі-венотоніки. Таблетовані препарати призначаються тільки тим вагітним, які знаходяться вже на 2-3 триместрі вагітності. Також і на пологи хвора з варикозним розширенням вен відправляється в еластичних бинтах. Причому, неважливо чи буде хвора народжувати природним шляхом або їй призначено кесарів розтин. Крім того при кожному разі варикозного розширення вен у вагітних окремо вирішується питання і про спосіб розродження: зазвичай враховують суб'єктивні чинники та ознаки прояву хвороби.
Для хворих з варикозним розширенням вен нижніх кінцівок призначається носіння медичного трикотажу і призначення венотоников. Медичний трикотаж призначається індивідуально і в залежності від стадії захворювання. Також розраховується певний час носіння цього трикотажу, воно розраховується за клінічними проявами хвороби. З хірургічних методів лікування дуже добре для лікування варикозного розширення вен нижніх кінцівок застосовуються такі операції як перетин розширених підшкірних вен з подальшим їх перев'язуванням.
Для профілактики післяопераційних ускладнень хворим як можна раніше призначають активний руховий режим. Якщо уражені невеликі підшкірні вени, то проводять менший обсяг операційних процедур - склеротизацию ураженої вени спеціальним емболом, що складається з ліків з склеротизирующими властивостями. Потрапляючи в потрібне місце цей ембол «склеює» стінки судини між собою.
Крім хірургічного та терапевтичного лікування варикозного розширення вен нижніх кінцівок застосовується також і призначення лікувальної фізкультури, коригування існуючого та дотримання визначеного (нового) способу життя.
Профілактика варикозного розширення вен
Профілактичні методи при варикозному розширенні вен слідують двох напрямних: одне допомагає запобігти появі ускладнень у хворих з вже присутнім варикозним розширенням вен (вторинна профілактика варикозного розширення вен), друге завадить появі перших ознак варикозного розширення вен (первинна профілактика варикозного розширення вен).
Первинна профілактика варикозного розширення вен містить у собі наступні пункти. По-перше, не варто носити взуття з надмірно високими підборами. Його оптимальна величина не повинна перевищувати 6 див. Крім того обирана взуття повинна бути зручною і легкою, саме тоді вона допоможе попередити варикозне розширення вен. Необхідно здійснювати зарядку і підвищувати свою рухову активність: дуже допоможуть у цьому їзда на велосипеді і вправи для розминки ступень. Поява цього захворювання блокують постійні заняття плаванням. Крім того, необхідно правильно розподіляти навантаження і можливості свого організму, адже підняття тягарів, або силові вправи точно так само можуть призвести до порушення роботи ських клапанів і появи варикозного розширення вен. Також необхідно коригувати умови праці відповідно до потреб організму. Людям з передумовами до варикозного розширення вен можна довго стояти або брати на себе таке навантаження, яка може зробити згубний дію на вени.
Профілактика вже клінічно проявлялося варикозного розширення вен полягає, як вже було сказано вище, у тому, щоб перешкодити появі подальших ускладнень. Найчастіше це профілактичне носіння спеціальних трикотажних панчоху. Тип медичного трикотажу буде залежати від стадії захворювання і проявів варикозного розширення вен.
Також хорошим методом профілактики варикозного розширення вен є масаж. Його можна проводити як для профілактики появи перших ознак варикозного розширення вен, так і хворим з уже з'явилися проявами цього захворювання. Головний критерій - це діагностично підтверджене відсутність схильності до тромбозу і відсутність будь-яких новоутворень (і злоякісних і доброякісних).
Також хворих з варикозним розширенням вен призначають особливу дієту. Вона містить в собі велику кількість страв з рослинною клітковиною і рослинними оліями, але в той же час не терпить надмірної кількості м'яса, а так само гострих страв. Така дієта допомагає організму зміцнити стінки вен і таким чином боротися з появою варикозного розширення вен. У той же час така дієта легко і гармонійно знижує зайву вагу, який теж може призвести до появи цього захворювання.
Силу венозної стінки можна зміцнити за допомогою певних засобів - венотоников. Зазвичай їх призначають виходячи з кожного окремого випадку захворювання.
Як це не дивно на перший погляд, але такі захворювання, як хронічні коліти або постійні запори теж можуть викликати варикозне розширення вен. Як і було описано вище варикозне розширення вен легко з'являється при високому внутрибрюшном тиску і запальних процесах у внутрішніх органах. Тому важливо своєчасно знаходити і лікувати дані проблеми.
Що ще цікаво - хворим з варикозним розширенням вен слід ретельно стежити за гігієною ніг і ступень. Для них туалет шкірних покривів ступень необхідно проводити в кілька разів частіше, ніж звичайним людям. Вся справа криється в тому, що навіть найменша ранка на ступнях або в області між пальцями ніг може викликати запалення вен кінцівок і погіршити стан хворого з варикозним розширенням вен.шаблоны для dleскачать фильмы
Додати коментар
Стрічка новин
Як збільшити грудні залози без операціїЯк позбутися целюліту в домашніх умовахЯк прибрати зморшки під очима народними засобами 18:32Як лікувати зірочки на ногахСелера для схуднення, чудовий результат 18:32Як ефективно прибрати живіт народними засобамиЯк швидко прибрати набряки під очима 18:28Народні засоби при клімаксі
Особистий кабінет
Популярні статі
Виділення в жінок: причини, лікування виділень Кращі пози, щоб швидко завагітніти Вагінальні інфекції: симптоми та методи їх усунення Агранулоцитоз - симптоми, лікування, причини, профілактика Міома матки: причини, симптоми терапія Лімфангіт - лікування, симптоми, причини, прогноз